1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
marin [14]
3 years ago
12

The contents of Dana's box of muffins is shown.

Mathematics
1 answer:
TiliK225 [7]3 years ago
6 0
3/5 would be the answer because every 3 banana nut here is 5 corn
You might be interested in
Greg purchases 1/2 dozens cupcakes for 5.88. Explain how you can determine the unit cost of the cupcakes.
Reika [66]

Answer: $0.98

Step-by-step explanation:

1/2 dozen is equal to 6 cupcakes

Divide 5.88 by 6 to get 0.98

This is the price for 1 cupcake, which is also the unit price.

7 0
3 years ago
I need help please!
wlad13 [49]

Answer:

Tell me you address right now!!!

Step-by-step explanation:

I am gonna call police for help!

5 0
3 years ago
Question
s2008m [1.1K]

Answer: i think it’s -3

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The what of a two dimesional figure can be any side
GalinKa [24]

Answer:

Definition. A shape that only has two dimensions (such as width and height) and no thickness. Squares, Circles, Triangles, Hexagon, Rhombus etc are two dimensional objects. Also known as "2D".

6 0
3 years ago
Someone, please help me with this.<br> Correct answers get brainiest
Phantasy [73]

Answer:

3

-3

sqrt(9)

-sqrt(9)

Step-by-step explanation:

What number multiplied by itself will give you 9

3*3 =9

-3*-3 =9

sqrt(9) * sqrt(9) = sqrt(81) = 9

-sqrt(9) * -sqrt(9) = + sqrt(81) =9

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the solution to the system of equations? Use the substitution method. {y=−2x+5 3x−4y=2
    12·2 answers
  • Plz help ASAP I WILL GIVE BRAINLIEST!!
    6·2 answers
  • What is the slope of the line?
    7·1 answer
  • brainliest goes to whoever answers the question correctly also if you want more points answer my other questions
    14·1 answer
  • What is the y-intercept of the line?
    9·2 answers
  • An item costs $20 and sells for $50.
    7·1 answer
  • Please help and show work for this ​
    8·1 answer
  • 4x2 + 2x = 12<br> What's the answer Nd solve it
    14·2 answers
  • What is the volume of a cylinder with a base with radius of 10mm and height of 20mm
    15·1 answer
  • Find and label -0 on the number line. Explain.<br><br> Does -0 just mean 0?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!