Answer:
fgrth hetrhw w 4yrty
Step-by-step explanation:
wjy kqgelur o;euro;gwegrg;oycro;a
1. What is the unit rate for each size of peanut butter?Regular: $16 per ounceFamily size: $40 per ounce
2. Which size is the better buy?The family size is the better buy.
Answer:
just do 3.9*10000=39000
Step-by-step explanation:
56.57
Explanation:
In the process,
Diameter= 18,
Radius(r)=
18
2
∴
Radius= 9
Now,
Circumference (Perimeter) = ?
According to the formula,
Perimeter= 2
×
22
7
×
r
Taking the equation,
Perimeter= 2
×
22
7
×
r
2
×
22
7
×
9
396
7
56.57142857
56.57
Let's hope this helps you:)
Recall your d = rt, distance = rate * time.
notice, the distance are the same, say it was "d" miles.
and if car A is travelling at a speed of say "r" mph, then B is going at "r+15" mph.

how far is B going? well, r + 15.