Answer:
klsjdhfehjidrbfherujbfvjhevf
Step-by-step explanation:
lkgnefkjgbnkdfjgbk;dfbg
Answer:
Nina practiced the viola for 11.25 hours last week.
Step-by-step explanation:
Juan practiced the violin for 9 hours last week. For each 3 hours that he practices the violin, he practices 2.5 hours of cello. So
3h violin - 2.5h cello
9h violin - xh cello


He practiced 7.5 hours of cello, the same as Nina.
For every 3 hours Nina spends practicing the viola she practices the cello for 2 hours. So:
3h viola - 2h cello
xh viola - 7.5h cello



Nina practiced the viola for 11.25 hours last week.
Divide total price by quantity:
15.60 / 6 = 2.60
Unit price = $2.60
Answer:
The correct options are:
x= -1.1
x= 2.4
x = 6
Step-by-step explanation:
The roots of any polynomial can easily be determined by the graph. To find the roots from the graph, we just have to see the values of x, for which the value of whole polynomial becomes 0.
We can see in the graph that there are three points where the value of polynomial becomes 0. that are
At x= -1.1
At x= 2.4
At x = 6
Thus, these are the roots
Answer:
The answer is five (5)
Step-by-step explanation: