Alliya spent $6.70 on 12 pencils at the store. Her cost included $0.46 sales tax. How much did each pencil cost before the sales
tax was added? Enter your answer in the box.
2 answers:
52 cents would be the answer.
Hope this helped. Would you like me to explain how I got it?
Answer:
0.52
Step-by-step explanation:
is correct just did the test and got 100%
You might be interested in
1 1/4 because you must make improper fractions
Answer:
X=6
Step-by-step explanation:
Answer:
x = 20
Step-by-step explanation:
14x22 equals 308. Just multiply. Good work, smarty!
Answer:
the answer would be C i hope this helps