If 24 pencils cost $1.20 then how much does one pencil cost?
2 answers:
Answer:
The cost is $.05 or 5 cents per pencil
Step-by-step explanation:
Take the cost and divide by the number of pencils
1.20 /24
.05
The cost is $.05 or 5 cents per pencil
Answer:
$0.05
Step-by-step explanation:
1.20 divided by 24
You might be interested in
Answer:
it is G.33
brainliest plz
Step-by-step explanation:
The probability would be

,
Simplify and turn into ratio.
0.159 : 1.
I am unsure what the full question was though.
Hope this helps.
Answer:
9*4=36
I did the math
Answer: 98
Step-by-step explanation:
x=18 if im not mistaken that was pretty easY