Answer:
B
Step-by-step explanation:
if it is shaded under than it is <
the slope is 1/2x so that is the answer
Answer:
Step-by-step explanation:
-5 -3 ×2 /8
-11/8
Hence the answer is,
-11/8
Answer:
you should get 6 four-packs
Step-by-step explanation:
5.28/6= .88 dollars per roll
3.40/4=.85 dollars per roll
buying six four packs is a better price
8
<em>s the answer in middle school
</em>
Well if her speed is 55 miles per hour
1 hour= 55 miles
? hour= 192 miles
You can divide by 55 and get
3.5 ( I rounded the number)
Hope this helps?