In math it means to make a problem easier to work with
Answer:
A unit rate is a rate where the second quantity is one unit , such as $34 per pound, 25 miles per hour, 15 Indian Rupees per Brazilian Real, etc.
Step-by-step explanation:
how do you not know what are unit rates
Answer:
30% = 30/100 = 3/10
3 : 10
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
distance d=
gosh thank you!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Step-by-step explanation:
awesome please check out my newest question I need help!!!!!!!