1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
inysia [295]
3 years ago
8

Order these numbers from least to greatest. The top number in your list should be the least, and the bottom number should be the

greatest A. 2.47, B.12/15, C.√3, D.2
Mathematics
1 answer:
saul85 [17]3 years ago
6 0

Answer:

B, C, D, A

Step-by-step explanation:

A -- 2.47 = 2.47

B -- 12/15 = 0.8

C -- √3 = 1.732050808

D -- 2 = 2

Ans: 12/15, √3, 2, 2.47

**Hope this helps!

You might be interested in
What is the sum of the angle measures in a 22-gon?<br><br> 360°<br> 2,200°<br> 3,600°<br> 3,960°
Alex777 [14]

Answer:

3600

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The running Aces card team won $548 playing in poker tournament last year. The winnings were split evenly among the p players.
Goshia [24]

Answer:

Correct answer ✅✅ to the question ➔ The running aces card team won $548 playing in poker tournaments. the winnings were split evenly among the p players. how much money did each ... previous · next ... Dentify any non-cash transactions that occurred during the year, and show how they would be

Step-by-step explanation:

Follow me

5 0
3 years ago
The product of (n2-6n+3) and -4 is
azamat

Answer:

-4n2+24n-9

Step-by-step explanation:

multiply each term by -4 to get -4n2+24n-9

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me ASAP
nalin [4]
#2 is C because you are looking at the Y-axis and i don't know if you needed help for #3 but if you did I can't see the question.
8 0
3 years ago
A line passes through (3, 7) and (6, 9). Which equation best represents the line?
Sedaia [141]

Answer:

y=2/3x + 5

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The cost for a student lunch is $1.20 and the cost for an adult lunch is $4.80. What percent of the cost of an adult lunch is th
    8·1 answer
  • Write an equation of a line that is perpendicular to y=2x-3 and has a y intercept of 10
    8·1 answer
  • 624 feet to 702 feet state whether the percent of the change is an increase or decrease
    12·1 answer
  • Which number does not belong ,60,54,48,40,36.
    15·2 answers
  • A case of 3 items costs $4.11 at Costco. what is the price of each item?
    8·2 answers
  • 5. (9r 3 + 5r 2 + 11r) + (-2r 3 + 9r - 8r 2)
    9·1 answer
  • 1+1 = what is it the number<br>​
    5·2 answers
  • Given the points K(-2;5), L(1,3) and M(-5; 2p). Calculate the value
    13·1 answer
  • A sine function has an amplitude of 3, a period of pi, and a phase shift of pi/2. What is the y-intercept of the function?
    9·1 answer
  • The cost of a ticket t will be no more than $26
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!