1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleksandr-060686 [28]
3 years ago
15

Help plz plz plz plz plz plz

Mathematics
2 answers:
Evgesh-ka [11]3 years ago
5 0

Answer:

2

6

11

102

Step-by-step explanation:

1^2+2=2

2^2+2=6

3^2+2=11

10^2+2=102

s344n2d4d5 [400]3 years ago
4 0

Answer:

brainly have anything and everything that you need just ask the question and it will give the answer that they have

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If 0.05x=20 then x=
Naya [18.7K]
0.05x=20
-------- -------
0.05 0.05

×=400
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The baker used 18 eggs for 5 cakes. How many eggs were used per cake?
sineoko [7]

Answer:

3.6 eggs

Step-by-step explanation:

You would divide 18 by 5 to find how much eggs used per 1 cake.

18 ÷ 5 = 3.6

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Easy math word problem help
pav-90 [236]
It’s 22


Glad to help: D
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Use the table to work out the values of a, b, c, and d.
zlopas [31]

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
You use 44 boxes of rice to serve 1313 people. If you want to serve 3939 people, what should you do?
Karolina [17]
Buy 88 more boxes? erm 44 over 1313

1313x3=3939
44x3=122
122-44=88 so u need 88 more boxes
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Thaddeus wants to attend a sports camp this spring that costs $170.00 for the week. He rakes leaves during the fall and earns $5
    7·2 answers
  • PLEASE!!!I NEED HELP!!!!!!!
    9·2 answers
  • A company is selecting 4 people to be on a committee. There are 22 employees eligible to be on the committee. What is the total
    13·1 answer
  • Whats the difference between adding me on ig <br><br> answer papi_lopez_4k<br> help me reach 100
    5·2 answers
  • HOW TO ROUND TO TWO DECIMAL PLACES ON THIS QUESTION?
    14·1 answer
  • What is the unit rate for meters per second if a car travels 374 meters in 17 seconds?
    14·2 answers
  • Annabell invested $2000 into an account earning 3.5% interest compounded continuously. How long will it take to double her inves
    11·1 answer
  • After all of the start-up costs, a company starts with $100 and makes $0.75 on each unit sold. Write a linear equation in slope
    7·1 answer
  • The prism below is made of cubes which measure of a centimeter on one side. What is the volume?
    13·1 answer
  • Ribbon candy cost 2.50 per foot. How many feet can you buy if you have 11.25?
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!