1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kryger [21]
3 years ago
14

What is 781 rounded to the nearest hundred

Mathematics
2 answers:
Mama L [17]3 years ago
8 0
800 Because if you round 781 up to the nearest hundred, you would simply look at the number after the 7. If it is bigger than 5 then you round up
lutik1710 [3]3 years ago
7 0
If you round 781 to the nearest hundred it would be 800. Your Welcome :)
You might be interested in
You accept a new job with a starting salary of $47,000. You receive a 4% raise at the start of your second year, a 5.6% raise at
Sunny_sXe [5.5K]

Answer:

1yr  47,000, 2nd yr  48,880, 3rd yr   51,617.28, 4th yr  57,346.7981 or 57,346.80

Step-by-step explanation:

1yr        47,000

2nd yr  47,000 x 4% = 48,880

3rd yr   48,880 x 5.6% = 51,617.28

4th yr   51,617.28 x 11.1% = 57,346.7981 or 57,346.80

4 0
3 years ago
What expression is this?
Vinvika [58]

Answer:

the 3rd choice po

ang sagot po

6 0
3 years ago
Determine the area of the coin to the nearest tenth.
Snowcat [4.5K]

Answer:

I THINK 20 mm

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Drinks cost 85p each.
bagirrra123 [75]
11 drinks because 85x11 = £9.35
7 0
3 years ago
Ronald Roth started his new job as controller with Aerosystems today. Carole, the employee benefits clerk, gave Ronald a packet
Elza [17]
Jeeeeeeez this is longgg
5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the unit and unit rate for $7.96 5 pounds
    12·1 answer
  • Find the area of the right triangle. If necessary, round to the nearest tenth.
    9·1 answer
  • Find the slope (of the line that goes through the following points)
    5·1 answer
  • Tim has $20 to buy snacks for 12 people in an office. Each person will get one snack. Tim is buying bags of pretzels that cost $
    9·1 answer
  • What is the geometric proof of the figure above?
    10·1 answer
  • PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINLIEST!!!
    11·2 answers
  • What is the least common multiple of 3 and 10
    13·2 answers
  • What number should be added to both sides of the equation to complete the square x^2+8x=4​
    12·2 answers
  • PLS HELP ASAP!!! I NEED HELP! GIVING OUT 20 PTS! <33
    6·2 answers
  • What does 7x^2+12x-3 equal?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!