1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Serga [27]
3 years ago
8

Someone help me with this pls i will give brainliest

Mathematics
2 answers:
bekas [8.4K]3 years ago
8 0
Stores d and e, you have to divide the cost by the ounces.
garik1379 [7]3 years ago
6 0
Only store E. I REALLY hope this helped xoxo
You might be interested in
Nina can ride her bike 63,360 feet in 3,400 seconds, and Sophia can ride her bike 10 miles in 1 hour. What is Nina's rate in mil
Sloan [31]
Nina's rate is 12.7 mph and Sophia's rate is 10 mph. Therefore, Nina is faster.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Make up a story about 10 things in your house
Lunna [17]
I can't really help you with what is in your house......
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
At a summer camp there are 40 boys out of 70 campers what is this ratio written as a fraction in simplest form
daser333 [38]

Answer:

4:7

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Ill mark for Branliest <br><br> A + B4 = 45
Allisa [31]

Answer:

Solve for A by simplifying both sides of the equation, then isolating the variable.

A = 45 − B 4

Step-by-step explanation:

 

 

8 0
3 years ago
A rate compares two types of measurements. Many grocery stores list unit rates for products on their shelves. If a 16oz can of g
KengaRu [80]

Rate is a ratio of different units ( a quantity times a quantity), such as miles per hour.

Unit rate is a rate with a denominator of 1.


To find unit rate, divide the total cost by the quantity:

0.89 / 16 = 0.0556 per ounce.



3 0
3 years ago
Other questions:
  • Write 7,000+600+10+2 in standard form
    6·2 answers
  • Although not so common now, consider a phone plan that does not have unlimited texting. Your base plan costs you $30 a month and
    7·1 answer
  • Help help help <br> Help
    12·1 answer
  • Does anyone know the answer
    14·1 answer
  • ⚠️❗️⚠️❗️⚠️❗️ 100 POINTS TO ANSWER ALL FOUR QUESTIONS IF YOU PUT A TROLL ANSWER OR A LINK I SWEAR TO GOD I’LL REPORT YOU ON 3 ALT
    9·2 answers
  • Help me pleasse th sdjkhhjdas
    15·2 answers
  • Please help 3 time askingggg help meeee
    5·2 answers
  • What’s the answer to this
    9·1 answer
  • The perimeter of AXYZ is __<br> units
    8·1 answer
  • PLEASE HELP ME!! A section of a highway is constructed with a 23% grade. What angle does the highway make with a horizontal line
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!