1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Misha Larkins [42]
3 years ago
13

Please help me with these questions please I have 12 questions and will reward anyone who helps me with them all this is 11/12

Mathematics
1 answer:
Inessa [10]3 years ago
4 0
N=23

hope thats right

You might be interested in
In △ E F G △EFG, K K is the centroid. If K J = 7 KJ=7, find F K FK. E J G I F H K
VladimirAG [237]
The answer is 50 degrees
You get this by subtracting 180-130
8 0
2 years ago
How do i show my work for 40 divided by 17.00
asambeis [7]

Answer:2.35294117647 or 2.3

Just do 40/17

8 0
3 years ago
there is a traffic light at the intersection of Pine Street and Spruce Avenue. The traffic light on Pine Street follows a cycle.
Alex17521 [72]
The propability is the least chance because it is the lowest time frame that it is on for


8 0
3 years ago
What's the explicit formula to find the account balance ??
igor_vitrenko [27]
The one and only answer is b
5 0
3 years ago
Suppose you receive an allowance of $55 and your friend receives an allowance of $40 at the beginning of the month. If you spend
Licemer1 [7]

Answer: 5 days

Step-by-step explanation:

so we need to find:

55 - 6a = 40 - 3a

with a being the days we need to find

-40 on each side

15 - 6a = -3a

+6a on each side

15 = 3a

divide each side by 3

5 = a

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Equivalent fractions 2/4 3/6 4/8 5/10
    12·1 answer
  • In two or more complete sentences, describe how to find the interval(s) where the function is increasing and how interval notati
    15·1 answer
  • • The value of the expression is
    13·2 answers
  • Find the coordinates of the point whose ordinate is -7 and lies on y axis​
    9·1 answer
  • Piglet measured the rectangle on his paper. Two sides were each 4 inches long. If the perimeter of the rectangle was 30 inches h
    6·1 answer
  • I need help with this.
    12·1 answer
  • Marta spends $15.98 for 2 pounds of pecan halves. What is the unit price?
    6·2 answers
  • Becca earns money mowing her neighbors lawns<br> What is p(x)?
    13·1 answer
  • 1 can you give me brainiest only need 3 to level up... whats the answer to 2*4*8-21
    5·1 answer
  • Who wants to tal/k I'm bor/ed​
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!