1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ulleksa [173]
4 years ago
10

2 and 1/3 + 1.5x = 12.3. What is x?

Mathematics
1 answer:
tangare [24]4 years ago
3 0
(I'm not totally sure but there may be someone else with a more accurate/correct answer.)

Here is what I got (Red represents my work, blue represents to follow which steps and highlighter represents what the answer is):

You might be interested in
75,300,207 in word form
sineoko [7]
Seventy-five million three hundred thousand two hundred seven
8 0
3 years ago
Two complementary angle are in the ratio of 2:3 . find the angles​
Sindrei [870]

Answer:

Two complementary angles are in the ratio of 2:3, find the measure of the complementary angle. 2+3=5 90/5=18.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
a restaurant is buying vinegar in bulk to make pickles 2 gallons of vinegar costs $3.00. which ratio correctly represents the pr
quester [9]

Answer:1/1:50$

Step-by-step explanation:For two gallons it cost 3:00 dollars for two gallons so divide by two and you get 1 gallon for 1.50$

3 0
3 years ago
Which expression is a difference of cubes?
Tanzania [10]

Answer:

Option 4 is correct.

Step-by-step explanation:

Given the following options

we have to choose the difference of cubes.

Option 1:

9w^{33}-y^{12}

9(w^{11})^{3}-(y^4)^3

which is not the difference of cubes

Option 2:

18p^{15}-q^{21}

18(p^5)^3-(q^7)^3

which is not the difference of cubes

Option 3:

36a^{22}-b^{16}

(6a^{11})^2-(b^8)^2

which is the difference of square

Option 4:

64c^{15}-a^{27}

(4c^5)^3-(a^9)^3

which is the difference of cubes.

8 0
3 years ago
Can somebody help me on this one?
Wittaler [7]

Answer:

I pretty sure the answer is Nervous

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the unit rate for 344 miles in 11 hours.
    12·2 answers
  • A balloon is rising vertically at the rate of 12 feet per second; at the same time, it is being blown horizontally by a wind of
    7·2 answers
  • A bakery sells 10 peanut butter cookies for a total of $7.00. Find the unit rate​
    5·1 answer
  • Hey yall join this kahoot: 1088134 its j random
    11·2 answers
  • Graph y greater than or equal to (x+2)^2
    10·1 answer
  • Rename the quadratic function f(x)=-2(x+4)^2-5 in standard form.
    13·1 answer
  • (show the work please)
    11·1 answer
  • Hi, this isn't a math question or anything. But I have a question about high schools. So I have all A's for my first marking per
    12·1 answer
  • Round to the ten millions place.
    8·2 answers
  • Please help me<br><br><br>Find the surface area and volume of this square pyramid.​
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!