1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
BartSMP [9]
3 years ago
9

Can someone help me?

Mathematics
1 answer:
Gelneren [198K]3 years ago
8 0
I'm pretty sure as the workers elevates to the top, the angles grow bigger (obtuse). As they descend, the angles become smaller (acute). Not very positive on the terms, ahah.
You might be interested in
What is the square root of negative 17/16
NikAS [45]

The square root of -17/16 is 0.257694102 i

4 0
3 years ago
Write the decimal number in standard form<br><br> Six and five hundred and sixteen ten-thousandths
schepotkina [342]
6.516 is the number in standard form
5 0
3 years ago
10 points ! I’m really trying to pass this but I just don’t get it. help pls! :((
m_a_m_a [10]

Answer:

how about you stop being confused

Step-by-step explanation:

just read the question

5 0
3 years ago
Tools
Zanzabum

Answer:

B

Step-by-step explanation:

I had this question a few months back and I think this was the answer not too sure though

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which rectangle has the smallest perimeter
77julia77 [94]

Rectangle 1 !!!!!!!!!!!

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The product of a number and four is subtracted from three to give forty seven
    8·1 answer
  • Cos (A − B)
    12·1 answer
  • What is the value of x
    9·1 answer
  • A circle centered at the origin has a radius of 1/2 .<br><br> What is the equation of the circle?
    15·1 answer
  • you borrow $200 from a friend to help pay for a new laptop computer. You pay your friend back $12per week. Write and solve an in
    15·1 answer
  • Trevor packed 22.5 pounds of potatoes into several bags. If there are 2.5 pounds of potatoes in each bag, how many bags did he p
    9·2 answers
  • Amy bought 0.4 kg of tomatoes for $4.00.<br><br> What is the cost in dollars per kg of tomatoes?
    8·2 answers
  • How do you get 2 square root of 2 from 4​
    14·1 answer
  • the total number of candy bars meghan sold was 124 candy bars. 84 of the candy bars sold were sold on her last day of selling. w
    7·1 answer
  • Can some help me with the question below I don't know the answer
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!