Answer:
$210
Step-by-step explanation:
Formula:
P = A (1 + r% x t)
P: Answer
A: Original value
R%: Percentage increase
T: Time
P = 200 (1 + 5% x 1)
P = $210
The Answer is A. Hope I helped!
RB: $51.10/14=$3.65 per lb
Turkey: $42.60/12=$3.55 per lb
Ham: $3.80 per lb
Answer: Turkey is the LEAST expensive
Answer:

Step-by-step explanation:
