1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
geniusboy [140]
3 years ago
7

The value of 8s in 88000

Mathematics
1 answer:
artcher [175]3 years ago
6 0
First 8 ten thousand
Second 8 thousand
You might be interested in
The circumference C of a circle is equal to the product of π and the diameter d.
Lelu [443]

C=3.14 • d

3.14 is pi as a number but it’s non ending :3

D is diameter

C is circumference

Since it said the product of pi and diameter it means d or diameter times pi is c or circumference.

So if

D= i don’t n know maybe 5 find what’s c or te circumference.

So 5 multiplyed by pi or 3.14 is your circumference!

If u need help with the problem please don’t hesitate to ask me! And am purely her to help!!! :3

8 0
4 years ago
Read 2 more answers
1 and a 1/2 divided by 3/8
Musya8 [376]
1\frac{1}{2}:\frac{3}{8}=\ \ \ \ | make\ improper\ fractions\\\\
\frac{3}{2}:\frac{3}{8}=\ \ \ \ \ \ | multiply\ first\ factor\ by\ inverse\ of\ the\ second\\\\
\frac{3}{2}*\frac{8}{3}=\frac{3*8}{2*3}=\frac{8}{2}=4
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of the expression 4rs if r = -1/3 and s = 7/8
Brut [27]

1 and 1/6 is the correct answer because 4/1 multiplied by 1/3 is 4/3. 4/3 multiplied by 7/8 is 28/24 or 1 and 4/24, which can be simplified down to 1 and 1/6.

6 0
3 years ago
There are 20 boys and 20 girls in a classroom.
Ede4ka [16]

Answer:20

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Can any one please help me in number 4 please I really need help please
Reil [10]

Answer:

24

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What are the classifications of each system?
    10·2 answers
  • What is the side length of a square with an area of 225 cm2 ? use an appropriate technique to solve .
    14·1 answer
  • Matrix M shows the one-way fares for four commuter train routes. Suppose the rail service lowers all fares by 15%. Which formula
    14·1 answer
  • Angelina has five cakes. She wants to cut them into 2/5 pieces. How many pieces will she be able to cut?
    12·2 answers
  • If a half gallon milk costs $1.24, what is the cost per pint?
    10·1 answer
  • Pls help me i need to fill in the boxes that dont have anything in them but i aldo need to fill in the one that says "A="​
    6·1 answer
  • What is the sum of 10/12and 11/12? Make sure to show all work to receive full credit!
    11·1 answer
  • Compare these ratios <br><br> 1.2:5 and 1:1<br><br> 2. 0:5 and 100:1<br><br> 3: 100:1 and 1:100
    9·1 answer
  • 2x^2-4x-30 factored please. I m doing a test
    12·1 answer
  • Sin 30° right triangle
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!