1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vivado [14]
3 years ago
5

4. At Lilly's Bakery, the ideal weight of a loaf of bread is 24 ounces. By law, the actual weight can vary from

Mathematics
1 answer:
Blizzard [7]3 years ago
4 0

Answer:

The weight can vary from 22.5 to 25.5

You might be interested in
Does anyone know this? Please help! ASAP!!!
Fudgin [204]
The answers:
a=4
b=5
c=6
d=1
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Amy invites 800 people to her pool
antiseptic1488 [7]

Answer:

400

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
The circumference of a circular hot tub at a hotel is 56.5 yards. What is the diameter of the hot tub?
Scorpion4ik [409]

c = 2\pi \times r \\ 56.5 \div 2 = \pi \times r \\ 28.25 \div \pi = r \\ 9 = r \: then \:  \times 2 = d \:  \\ diameter \: is \: 18
7 0
3 years ago
3.4-2.8d+2.8d-1.3. Combine like terms to simplify the expression
tekilochka [14]
   
<span>3.4 - 2.8d + 2.8d - 1.3 = </span>3.4 - 1.3 - 2.8d + 2.8d = 3.4 <span>- 1.3 = 2,1



</span>
8 0
3 years ago
I forgot the unit rate of $6.25 for 5lbs. of apples
VladimirAG [237]
$6.25 is the cost of 5 lbs. of apples. Here the question is 'what is the cost of 1 lb of apple?' To find the unit rate or the cost of 1 lb of apple, divide the sum by the given quantity. The sum is @6.25 and the given quantity is 5 lbs. So the unit rate = 6.25/5 = $1.25
5 0
2 years ago
Other questions:
  • How do you work this problem? 4+___ &lt; 10
    8·2 answers
  • Given: 15+6(y−2)=21 Prove: y = 3 Drag and drop the reasons into the boxes to correctly complete the proof. Statement Reason 15+6
    8·1 answer
  • What is 5/(square root)4
    8·2 answers
  • If Melissa puts 28 3/8 ounces of water into each vase, how many total ounces of water will she need?
    15·1 answer
  • How to find y Intercept​
    8·1 answer
  • In New York State, the minimum wage has grown exponentially. In 1996 the minimum-wage was $1.25 an hour and in 2015 it was $8.75
    13·1 answer
  • What is the missing reason for the 3rd step in the proof below?
    7·1 answer
  • Mike bought 7 new baseball cards to add to his collection. The next day his dog ate half of his collection. There are now only 4
    5·1 answer
  • Which is the graph of 25x2 + 4y2 = 100?
    7·1 answer
  • PLSSS HELP IF YOU TURLY KNOW THISS
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!