1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Molodets [167]
3 years ago
14

A project is graded on a scale of 1 to 5. If the random variable, X, is the project grade, what is the mean of the probability

Mathematics
2 answers:
alex41 [277]3 years ago
8 0

Answer:

the mean is 3

answer choice D

Step-by-step explanation:

60/20

katovenus [111]3 years ago
6 0

WHOLE QUIZ:

A

C

D

A

D

B

B

C

A

D

HOPE THAT HELPS

You might be interested in
What is the slope of the line that<br> contains the points (13,-2) and (3.-2)
Allushta [10]

Points are

  • (13,-2)
  • (3,-2)

\boxed{\sf Slope(m)=\dfrac{y_2-y_1}{x_2-x_1}}

\\ \sf\longmapsto m=\dfrac{3-13}{-2+2}

\\ \sf\longmapsto m=\dfrac{-10}{0}

\\ \sf\longmapsto m=0

8 0
2 years ago
Consider the situation where 12 people at a picnic want to select an activity for the afternoon. Which activity would win a plur
tatyana61 [14]
Answer is soccer because it has more numbers in the picture
4 0
2 years ago
Take the amount of f i give, the responses on here, and your mom... how much idiocy do you get
azamat

Step-by-step explanation:

I don't understand the question

7 0
2 years ago
You buy 5 pounds for $35. How much does one pound cost
nata0808 [166]
One pound costs 7.

$35 ÷ 5 = 7
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
I really need help on this question please
ivanzaharov [21]
H. 4,8,12,16 will be your answer (: hope this helps!
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Grace and Jamal each bought notebooks for school. Grace bought 3 notebooks for $3.90 while Jamal bought 2 notebooks for $2.20. W
    11·2 answers
  • What expression is not equivalent to 1/343
    13·1 answer
  • Which expression is equivalent to 144^3/2?
    14·2 answers
  • Lila forgot the security code for her apartment building. The code is two different digits followed by a capital letter. How man
    13·2 answers
  • The regular price of a tablet case is $38.45. During a sale, the case was marked as 25% off. What was the approximate price of t
    14·2 answers
  • A long distance runner does a first lap around a track in exactly 50 seconds.As she tires.Each subsequent lap takes 20% longer t
    8·1 answer
  • PLEASE HELP ME :) 20 points
    13·1 answer
  • Find the perimeter of shape ABCDE
    14·1 answer
  • (1, 3) and (-3, -5)<br> write a linear equation given the two points
    6·1 answer
  • 8xy= 2(2x + y) solve for y
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!