1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
solong [7]
4 years ago
12

I have A and B, I need help with C.

Mathematics
1 answer:
WARRIOR [948]4 years ago
8 0
The answer is $382.80. the perimeter is 600ft. if fence post are placed every five feet, you need 120 post because 600÷5 is 120. each post cost 3.19 so you need 382.80 because 3.19×120 is 382.8
You might be interested in
Why might a person need an emergency fund?
neonofarm [45]
Why An Emergency Fund<span> Is Important. People who've had large and unforeseen expenses arise can probably either tell you how happy they were that they had</span>emergency fund<span>s, or how difficult it was to find the money to cover expenses.</span>
4 0
4 years ago
A triangle with base 6. and height 3 in. Whats the answer and please show work
motikmotik
How you find the area of a triangle is base × height ÷ 2. So the equation would be 6×3=18 18÷2=9, so the answer is 9. Hope this helped!
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What's a good app for ios 14 to customize your apps?
nexus9112 [7]

Answer:

Color Widegts

Widetsmith

Shortcuts + add shortcut (to change the icon) I think

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
alisia goes to the gym every 3 days Luis goes to the gym every 4 days they both are at on the 12th day what is the next day they
jenyasd209 [6]
24th is the answer, you just double the 12 because it’s both a number 3 and 4 go into
6 0
4 years ago
A 5-pound bag of sugar costs $2.50. What is the price of 1 pound? A) $2.50 B) $1.50 C) $1.00 D) $0.50
34kurt

its D cause 0.50 x 5 = 2.50


7 0
3 years ago
Other questions:
  • What is 7200 minutes, in days? (Remember, there are 60 minutes in an hour and 24 hours in a day.)
    14·1 answer
  • 36 POINTSS + BRAINLIEST
    11·1 answer
  • Suppose that 35 people are divided in a random mannerinto two teams in such a way that one team contains10 people and the other
    11·1 answer
  • Solve the system <br> -4x+8y=20<br> 2x+2y=-30
    13·2 answers
  • Which of the following statements are true of the
    15·2 answers
  • A 1 liter bottle of orange juice used to cost 2.85 at food market it’s price has increased the new price is 110 precent of the o
    7·2 answers
  • If f and g are functions of time, and at time t = 2, f equals 5 and is rising at a rate of 6 units per second, and g equals 7 an
    5·2 answers
  • 10x - 4(2x + 1) simpifly PLEASE
    11·1 answer
  • Find the interior angle sum for the following polygon
    11·1 answer
  • Karley added 14 bottle caps to her collection. She
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!