1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AVprozaik [17]
3 years ago
6

How does claiming more allowances on a W-4 form affect the deductions on a paycheck?

Mathematics
2 answers:
tatiyna3 years ago
8 0
More money..............
kotegsom [21]3 years ago
5 0
I think it just gives more money=I
You might be interested in
What is the nth term of the quadratic sequence 7 , 14 , 23 , 34 , 47 , 62 , 79?
Harrizon [31]

are you asking for the 9th term or the 10th term?



4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Could somebody please help with this?
Ludmilka [50]

the x-intercept is the point where the line touches the x-axis. The x-intercept is (4,0)

the y-intercept is the point where the line touches the y-axis. The y-intercept is (0,-2)

3 0
2 years ago
Solve four tenths plus four ninths
weeeeeb [17]
The answer is Eight ninetieths
Pls mark as brainliest thx
6 0
3 years ago
Given h(t) = -2(t+ 5)^2 +4, find h(-8).
bekas [8.4K]

Answer:

Substitute -8 as x into the equation.

h(-8)=-2(-8+5)^2+4

h(-8)=-2(-3)^2+4

h(-8)=-2(9)+4

h(-8)=-18+4

h(-8)=-14

:)

7 0
3 years ago
At the grocery store, Matthew notices that it costs $2.48 for 40 ounces of jelly. What is the unit price?
kari74 [83]

Answer:

0.06 cents per ounce

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Volume of cylinder pi 3.14 r =8mm and h 42mm
    5·1 answer
  • 800 calories for 7 servings of pastries how many calories per serving
    8·2 answers
  • How many thousandths in 5.08
    8·1 answer
  • Helpppppp plsssssssssss
    14·1 answer
  • Which angle is about 30°? ​
    14·1 answer
  • Toni decided to build a rectangular concrete patio 6 feet wide all around her pool.
    9·1 answer
  • protocol for flushing a cooling water system at a nuclear reactor requires that a drain valve be opened while the fill pumps are
    13·1 answer
  • F(x)=ex;g(x)=-7/8ex+3+3
    9·1 answer
  • Whats the rate of change
    8·1 answer
  • a family buys 6 airline tickets online. the family buys travel insurance that costs 18 per ticket. the total cost is 1,044
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!