Answer:
prolly 12
Step-by-step explanation:
it is probably 12 thank you
25% off means that they are paying 75% of the original price. Multiply d by 75%:
0.75d
Now you need to multiply the price by 1 plus the sales tax to get the total cost:
0.75d x 1.08
Simplify by multiplying 0.75 by 1.08 to get:
0.81d
Answer:
4 pack priced at £2.04 is the better pack
Step-by-step explanation:
2.04/4=£0.51 per roll
4.68/9=£0.52 per roll
Answer:
Step-by-step explanation:
separate into squares
i separated it into three squares (rectangles);
9x5
3x2
3x2
find the area of the three then add, 45+6+6
Total Area = 57m^2
check a website called math-way without the dash it might help