All of them would be true so I would say the answer would be D.
hope that helped.
Answer: 24.84
Step-by-step explanation: 276%of 9 is 24.84
51) 5x-1=0 and x+6=0
5x=1, x=1/5 and x=-6
2 solutions x=1/5 and x=-6
52)x(2x+3)=0
2x=0 and 2x+3 =0
x=0 and x=-3/2=-1.5
53) x(5x-1)=0
x=0 and 5x-1=0
x=0 and x=1/5
54) z(4z+7) =0
z=0 and 4z+7=0
z=0 and z= - 7/4 = -1.75
z=0 and z=-1.75
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!