Answer:
A right triangle
Step-by-step explanation:
All interior angles in a triangle are equal to 180°.
x+x+2x = 180°
4x = 180°
x = 45°
So two of the angles are 45°, and the remaining angle is 45°×2 = 90° (a right angle).
divide total cost by length:
0.76 / 3ft = 0.2533 cents per foot
rounded to nearest cent = 0.25 cents per foot
2,400,000 is my answer (: I calculated it
I can help you understand this, however there is nothing but 'M'
The answer is D.
120 divided by 24 would not give you the price of ONE pen