Answer:
2nd place
Explanation:
I feel like this is the right answer, I'm just guessing.
Answer:
depreciation rate per unit $0.34
Explanation:
To calculate the depreciation cost per unit we divide the amount subject to depreciation by the estimated untis production over its useful life:
depreciable amount:
$41,000 - $3,600 = $ 37,400
depreciation rate:
$37,400 / 110,000 units = $0.34
Answer:
It's true I think if I'm wrong do tell me.
Answer: c. They are skeptical to changes and new ideas.
Explanation:
Late Majority: These are expressively cautious consumers who don't like to take risks and who still have resistance to adopting a new product. They are conservative and only adopt a product when it is already used by the majority consumer.