1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ElenaW [278]
3 years ago
10

Whats 95 divided by 8 in long division

Mathematics
2 answers:
faust18 [17]3 years ago
3 0
95 divided by 8=11.875
Crank3 years ago
3 0
That would be 11.875
You might be interested in
Henry and Natalie are writing a comic book. Henry writes 12 pages for the comic book, and Natalie writes 16 pages. They want to
Triss [41]

answer: 1736

Step-by-step explanation: big brain

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
I am a graph that uses pictures to show and compare information​
andrew-mc [135]

Answer:

thats cool

Step-by-step explanation:

explain why you are a graph that uses pictures to show and compare information.

7 0
3 years ago
Anong English ng Hindi kita mahal​
olga55 [171]

Answer:

I don't love you

Step-by-step explanation:

yan po sana makatulong

3 0
2 years ago
Find the distance BF for the points B(1,-1) and F(-3,5)
Nadusha1986 [10]
Use the distance formula: 
<span>\sqrt{(x_2 - x_1)^2 + (y_2 - y_1)^2}
<span>
Plug in the given coordinates: 
</span><span>\sqrt{(-3-1)^2 + (5-(-1))^2}
<span>
Simplify: 
</span>\sqrt{(-3-1)^2 + (5+1))^2}

\sqrt{-4^2+ 6^2}

\sqrt{16+36}

\sqrt{52}
You can leave it as: \sqrt{52}or in decimal form as: 7.2
</span></span>
6 0
3 years ago
Mrs. Kim wants to carpet her living room. She wants to place carpet over the whole room except for the tiled area by her door. H
Schach [20]
Please attach a picture 

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Who is the president
    12·2 answers
  • Jamie has 3 times as many pencils as pens. She has at least 18 pencils. How many pens does Jamie have?
    14·2 answers
  • Starting at home, Ishaan traveled uphill to the gift store for 18 minutes at just 10 mph. He then traveled back home along the s
    5·1 answer
  • Felipe's Coffee Shop makes a blend that is a mixture of two types of coffee. Type A costs Felipe $4.55 per lb. Type B costs $5.7
    7·1 answer
  • What is the intersection when you graph the following equations:
    8·2 answers
  • Please help ASAP!!!!!
    9·2 answers
  • Sara bought a 25-ounce jar of strawberry jam for $4.50. What is the unit price?
    7·1 answer
  • Someone help me please sad face i need help!!
    9·2 answers
  • What is 34 ÷ 14?A) 1B) 3C) 4D) 316
    13·2 answers
  • The points ​(10​,14​) and ​(35​,49​) form a proportional relationship. Find the slope of the line through the points. Then use t
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!