1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leokris [45]
3 years ago
8

If 6 identical articles can be bought for 217Find the cost of each article.​

Mathematics
1 answer:
Romashka-Z-Leto [24]3 years ago
3 0

Answer:

The answer would be 0.36

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help me!!! 10 points and I will count u as brainliest
Lena [83]

Answer:

F or H

Step-by-step explanation:

not J because that is negative,  not G because that means none, so either H or F. I'm not going to give you the whole answer but another hint is look at the circles are they circled or non circlircled. I eliminated two answers for you.

remember what your teachers saids: what does it mean for the circlies to be colored or blank.

good luck!

5 0
3 years ago
Draw as many different triangles as possible that have two sides of length 4 cm and a 45∘ angle. How many can you draw?
zmey [24]
The answer is 3 sorry if it’s wrong
7 0
3 years ago
⚠️15 points⚠️ The table shows the linear relationship between the balance of a student's savings account and the number of weeks
QveST [7]

Answer:

Where is the picture? I can help

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 3 times the sixth power of ten
Ilya [14]
Your answer would be 3000000
3 0
3 years ago
How do you recognize an exponential situation?
Hitman42 [59]
You can divide by the same number every time
3 0
3 years ago
Other questions:
  • $180 car 15% discount
    13·2 answers
  • Thirty-five percent of teens buy soda (pop) at least once each week. Eleven kids are randomly selected. The random variable repr
    15·1 answer
  • Could someone help me please ? :)
    15·1 answer
  • Use the figure to answer the questions below.
    5·1 answer
  • Really don't understand this :/ Please help.
    5·1 answer
  • Please help me ASAP​
    8·1 answer
  • Find the area of the regular
    12·2 answers
  • A bakery sells 12 cookies for $24.00 If each cookie costs the same amount, how much does 1 cookie cost?
    9·2 answers
  • In the solution, 3b + 9c = 3(b + 3). What should be done to make it CORRECT?
    7·1 answer
  • Whats the area of the shape
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!