2.79 / 2 = 1.395 rounds to 1.40 per roll
8.99 / 6 = 1.498 rounds to 1.50 per roll
the better deal (cheapest) is the 2 roll package
** if u want price per roll (price / roll) ...u divide the price by the number of rolls
There is no solution you can’t use > in an equation that’s absolutely absurd.
Rvsrsvuofehwecrbfwuibeviubvuivfshdciahbu
Answer: x = 7
Step-by-step explanation: 16x = 4x + 84