SORRY IF I'M WRONG ...
Answer: Domain:{-4,-1,0,3) Range:{-4}
Answer:
A=P(1+
100
R
)
n
A=10000(1+0.1)
3
=13310
Step-by-step explanation:
please mark me as the brainliest answer and please follow me
Well first things first
You just subtract 2008-1920 to see how much the year gap is between the increasing percentage of the value of the gem
2008-1920=88
Then we must multiply 120x88
120x88 gives us a value of $105,60
Hoped this helped
In order to find the cost of one ounce, you need to first find the unit rate. This means divide $2.89 by 4.25, giving you .68 as your final answer. Hope I helped :)