1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Yuliya22 [10]
3 years ago
10

Can u explain when answering thanks !

Mathematics
1 answer:
Margarita [4]3 years ago
3 0
I believe its E because you add the fractions together and 12 is alone so yeah... hope this helps
You might be interested in
I only need the first one ( 45% of 30) but please keep in mind that I do need help with the other two, but they are optional.
Usimov [2.4K]
45% of 30 is 13.5
40% of 175 is 70
20% of 60 is 12
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
2^a / 2^2 = 2^3 solve for a
katovenus [111]

Answer:

a= 5

Step-by-step explanation:

hope this helps!

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me and thx alot
Svet_ta [14]

Answer:

easyyyyyyy

Step-by-step explanation:

table J!

8 0
3 years ago
Students are playing a game similar to blackjack (with a standard 52 card deck)- trying to get as close to 21 points without goi
son4ous [18]
1/2 wee player a just got 2 so it is out
7 0
3 years ago
James keeps his socks separately in a drawer. The drawer contains four red socks , five white
Allisa [31]

P(taking 2 socks of same cllour) = 1/15

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the midpoint for the pairs for number 1 and 2
    5·1 answer
  • 25x2-8x=12x-4 <br> Can someone please help me on this ?????
    9·2 answers
  • Remmi wrote the equation of the line mc021-1.jpg He solved for x and got mc021-2.jpg Which of the following is an equivalent equ
    15·1 answer
  • What is the least common denominator (LCD) for these fractions?
    8·1 answer
  • Given the original amount and the percent of change, find the new amount
    15·1 answer
  • Using the distance formula |p - q| find the distance between -5 and 3.
    9·1 answer
  • What is the sale price on a painting that has a regular price of $1,700 and is on sale for 25% off the regular price ?
    9·1 answer
  • Jenna bought 5 pounds of apples for 6.85 what is the unit price per pound of apples
    8·2 answers
  • The set of all solutions of the inequality
    10·1 answer
  • Which is a possible turning point for the continuous
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!