1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alisiya [41]
3 years ago
12

Multiply: 12x(x-11)​

Mathematics
1 answer:
KengaRu [80]3 years ago
7 0

Answer:

12x^{2} -132x

Step-by-step explanation:

This is my best guess

You might be interested in
PLEASE HELP!!!!
kompoz [17]

Answer:  c) 2x² - 2x + 4

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
in Oklahoma the states sales tax is 7%.if James purchases a lawn mower then how much will James pay in states sales tax​
Nimfa-mama [501]

Answer:

Step-by-step explanation:

7% converts into 0.07

the price of the lawn mower × 0.07

you should get your answer

7 0
2 years ago
The measurements of 11 fish caught during an angling competition are recorded.
stepladder [879]

Answer:

Step-by-step explanation:

A) = (35,?)

B) = POSITIVE

C) = 601

7 0
2 years ago
The cost of 7 books was $154.40. How much does each book cost?
Simora [160]

Answer:

22.057

Round to 22

154.4/7 = 22.057

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the equation to solve for p
allochka39001 [22]
I don't what that says
8 0
3 years ago
Other questions:
  • If f is translated 4 units down to create g, which function represents g? A. g(x) = f(x) - 4 B. g(x) = f(x - 4) C. g(x) = f(x +
    8·1 answer
  • What is 5/6 divided by 2/7
    10·2 answers
  • X and Y are continuous values, both measured to 2 significant figures. X=230 and Y=400. work out the greatest possible value of
    14·1 answer
  • An elevator goes from 200 feet above the ground to 58 feet below the ground. Find the distance the elevator travels.
    9·1 answer
  • Which ordered pair is a solution of the equation?
    6·1 answer
  • Could someone help me
    9·1 answer
  • Hiroto's texting plan costs $20 per month, plus $0.05 per
    9·2 answers
  • Simplify -4+8-2 and 8-(-3)-5
    9·1 answer
  • Please help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! answer both
    8·2 answers
  • What is 0.63 divided by 0.21 (can you please show work)
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!