A package of 4 pairs of isulated gloves costs $33.96. what is the unit price of gloves
1 answer:
Answer:
8.49 per pair/pack of gloves
Step-by-step explanation:
i got this by taking 33.96 divided by 4 so i could find out how much for one pair
You might be interested in
The new value would be $134.40; 1.12 times 120
Answer:
62/365 or 62/366 depending on whether its a leap year or not
Step-by-step explanation:
X=-2/3y+11/3
x=-3/5y+14/5
Answer: MAKE EM" RUN!!!!!!!
Step-by-step explanation: LOL
Answer:
200G
Step-by-step explanation: