1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Katarina [22]
3 years ago
11

How do I solve this problem

Mathematics
1 answer:
marysya [2.9K]3 years ago
3 0
She can have 3 groups of tens and 8 groups of ones
You might be interested in
When randomly choosing two cards from a standard deck of cards without replacement, what is the probability of choosing a face c
Radda [10]
There are 12 face cards and 4 aces to choose from. For the first card, the probability of drawing a face is \dfrac{\binom{12}1}{\binom{52}1}=\dfrac{12}{52}. Then the probability of drawing an ace second is \dfrac{\binom41}{\binom{51}1}=\dfrac4{51}.

So the probability of drawing these two particular cards in the given order is

\dfrac{12}{52}\cdot\dfrac4{51}=\dfrac4{221}
4 0
3 years ago
Will give brainiest for the correct answer! please!
nikdorinn [45]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

it's has 1 sulotion hope this helps

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
There are 12 books in a case.there are 6 cases in a box and 24 boxes in a container
Rus_ich [418]
2592/24/6/12= $1.5.......
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
I really don't understand this.
prohojiy [21]

Answer:

parang wla po yung answer

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
14.371 value of 1 in decimal form
artcher [175]
0.001. hope that helped
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Mulitiply 6 1/4x3 3/5=
    7·1 answer
  • 25 divided by 9 what is the remainder?
    12·2 answers
  • The steps and the answer
    11·1 answer
  • Which of the following is an example of a function?
    13·1 answer
  • Please help ASAP! Will give BRAINLIEST! Please read the question THEN answer correctly! No guessing.
    6·2 answers
  • The sum of two numbers is 88. The difference of those same two numbers is 60. Which answer choice
    11·1 answer
  • A 50 once container of popcorn costs $6.00. What is the cost per ounce of popcorn
    11·1 answer
  • Y + 2 = -2x +6<br> 3x + 9y = 6
    5·1 answer
  • Lin is paid $90 for 5 hours of work. She used the table to calculate how much she would be paid at this rate for 8 hours of work
    15·1 answer
  • Find the missing numerator 3 1/3=x/6
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!