1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tema [17]
3 years ago
13

Penny has some money. After

Mathematics
2 answers:
kati45 [8]3 years ago
4 0

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

The money she spent was $5 on the kitten and if you add $5 to the remaining $27 that is $32

aalyn [17]3 years ago
4 0

Answer: $32

Step-by-step explanation:

If she has $27 after spending $5, then initially she had $32 because 27+5=32

You might be interested in
When completed, the Great Pyramid of Giza was 481 feet in height. Lindy constructed a model of the pyramid using the scale 1
Ivan
English plz then I can answer it lol
5 0
3 years ago
OI 00<br>R<br>b) From the given figure:<br>write the alternate<br>angle of angle RUN<br>P<br>$<br>2​
Ainat [17]

Answer:

alternate angle to angle RUN is angle POU

Step-by-step explanation:

Alternate angles are defined as angles that are located in opposite positions when we look at them relative to a transverse line that intersects two horizontal lines.

Now, we want to find the alternate angle to angle RUN.

The same transverse line cuts the other horizontal line PQ at point O.

Therefore the alternate angle to angle RUN is angle POU

7 0
3 years ago
Glven the line segment RT, with endpolnt R(6,9) and<br> midpoint A(-3,7)
Rzqust [24]
It would be (-12, 5)
7 0
3 years ago
find the present and future value of $1000 received every month end for 20 years if the interest rate is j12=12%p.a
GenaCL600 [577]

Answer:

asasassasas

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
A snail traveled 150 feet per hour. How far would he travel in 45 minutes?
Nuetrik [128]

Answer:

112.5 which is 113

Step-by-step explanation:

150 divided by 60= 2.5

2.5 times 45=112.5

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Emma and jamie used base-ten blocks to show that 40 is one-tenth of 400
    14·1 answer
  • Harley bought some fabric for $3.50 per yard. If she bought 3 yards, how much did the fabric cost
    15·1 answer
  • Help me if u can and ty
    5·2 answers
  • Find the sale price of a $90 item after a 30% discount.<br> The sale price is $
    7·2 answers
  • I need help to solve this
    7·1 answer
  • What us the sum of (4.5 x 10²) + (6.0 x 10³) in scientific notation?
    9·2 answers
  • Solve Similar triangles<br> Solve for x.<br> x=?
    8·1 answer
  • (3n + 2)(n+3) I just need the answer ASAP<br><br><br><br><br><br><br>​
    15·2 answers
  • Colin paid $3.38 for frozen yogurt, which weighed 8 " # ounces. What is the unit cost (dollars per ounce)?
    9·2 answers
  • Ill give you brainliest&gt;&gt;&gt;Write an equation of the line passing through the point (5, 2) that is perpendicular to the l
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!