Answer:
4z-(3z) z
Step-by-step explanation:
I hope that helps
Answer:
Step-by-step explanation:
Answer:
$0.37 per oz
Step-by-step explanation:
Unit rate
<u>9 oz costs $3.39 and 1 oz of chips cost: </u>
- $3.39/9 = $0.37 per oz of chips
5^-7 * 5^12
Because the base is the same, add the exponents.
5^ (-7+12)= 5^5
Final answer: 5^5, or 3125