1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
algol [13]
2 years ago
8

Which number is composite ??? A.11 B.5 C.9 D.2

Mathematics
1 answer:
Stolb23 [73]2 years ago
7 0

Answer:

the correct answer is 9

You might be interested in
When we rewrite a fraction as a decimal, are we changing the value of the fraction? hi so my teacher is asking this question on
AnnyKZ [126]

Answer:

No, you are not changing the value.

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
(45 POINTS AND BRAINLIEST FOR FIRST ANSWER)
dezoksy [38]

Addition: negative four plus negative four plus negative four equals negative twelve

Multiplication: negative four times three equals negative twelve

Division: twelve divided by 3 equals negative four

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How was basic math used
dmitriy555 [2]
It was used to see how your basic math skills
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP!! ASAP!!! <br> There’s another part
xeze [42]

Answer:

??????????

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What’s the Answer please
san4es73 [151]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

The pattern is to add 4 each time. So 17+4 is 21, 21+4 is 25, and 25+4 is 29

5 0
2 years ago
Other questions:
  • The coordinates of rectangle ABCD are A(1, 2), B(4, 5),C(9, 0) and D(6, -3). What is the area of the rectangle? 18 square units
    11·1 answer
  • Why does it take 3 copies of 1/6 to show the same amount as 1/2
    9·2 answers
  • A company sends a total of $64,500,000 on salaries for it's workers. If the company 1.5×10 to the 3rd power workers, what is the
    14·1 answer
  • Help me please with this math. find x and y​
    14·1 answer
  • A medium pizza cost $8.60. She has $54 to spend on pizzas how many medium pieces can she afford​
    15·2 answers
  • Please help me with this homework
    8·2 answers
  • Find the surface area of the prism (no unit)
    14·2 answers
  • A bakery sells 12 cookies for $24.00 If each cookie costs the same amount, how much does 1 cookie cost?
    9·2 answers
  • Which of the following does not describe the dependent variable?
    13·2 answers
  • Solve the system of equations using the substitution method.y=2,2x+y=8
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!