Answer:
$18.01
Step-by-step explanation:
Convert from pesos to US dollars
6429/13.05 = $492.64
Convert from meters to yards
1.904* 25= 27.35
Divide to find the cost of one yard of fabric
492.64/27.35 = $18.01
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer: The 20th term is 100
Step-by-step explanation: It adds by 6 each time
-14, -8, -2, 4, 10, 16, 22, 28, 34, 40, 46, 52, 58, 64, 70, 76, 82, 88, 94, 100
Answer:
The Answer is 32
Step-by-step explanation:
14+9
other side is equal to 9
14+9+9
1,846^-1
362^-1
<span>83,734^-1</span>