1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nadya68 [22]
3 years ago
8

Which set of numbers is arranged from least to greatest?

Mathematics
1 answer:
Delvig [45]3 years ago
6 0

Answer:

The correct answer is option B

You might be interested in
56% in its simplest form
masha68 [24]
Fourteen over twenty five 
hoped that helped<span />
7 0
3 years ago
2/5+1/3=<br> What is the answer
Alex Ar [27]

Answer:

11/15 OR 0.73

Step-by-step explanation:

2/5 ---> 6/15

1/3 ---> 5/15

6/15 + 5/15 = 11/15

OR

2/5 ---> 0.4

1/3 ---> 0.33

0.4 + 0.33 = 0.73

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Eric surveys students at his school and finds that 80% have a pet. He wants to estimate the probability that, if he randomly sel
NNADVOKAT [17]
Yes that is correct what is the question
7 0
3 years ago
Can some one plzzz helps me with this
Sever21 [200]
No a repeating decimals have number repeating such as 555555.
6 0
3 years ago
HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!
elixir [45]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • The grid shown below is in the shape of a rectangle. What is the area, in square units, of the shaded part of the rectangle? a 1
    5·1 answer
  • The ratio of the cost of one metre of polyester fabric to the cost of one metre of cotton fabric is 2:7
    11·1 answer
  • If four desk lamps cost a $120 what is the average cost per lamp
    8·2 answers
  • The perimeter of of of parallelogran is 25 feet find y
    10·1 answer
  • . A cylinder has ___ faces. 2 3 4
    5·2 answers
  • Q. During one particular sales day, 75% of the store's customers
    13·1 answer
  • A 5-pound bag of cat food costs $11.25.What is the unit price of the cat food in dollars per pound?
    9·2 answers
  • Which example shows the distributive property?
    6·2 answers
  • You have 34 of a pie leftover after your party. Each guest takes home 16 of the leftover pie. What fraction of the original pie
    11·1 answer
  • Share 7.20 naira between Tayo and Visit,so that Tayo gets 70 Kobo more than Bisi. how much does Tayo get?​
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!