1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Diano4ka-milaya [45]
2 years ago
9

27.9 divided by 0.3.

Mathematics
2 answers:
dolphi86 [110]2 years ago
6 0

Answer:

93

Step-by-step explanation:

ollegr [7]2 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation:

93

You might be interested in
Need fast in plz help me quick
Eva8 [605]
6)x-7+10 7)3+x+1 8)8x-16 9)x/2-9
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the vaule of the x
Amiraneli [1.4K]
D. X=3cm
Since the triangles are similar, just set up a proportion to solve for x.

4/8=x/6. Then just cross multiply and solve from there.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which best expression is the best estimate of the product of 7/8 and 8 1/10
Mars2501 [29]

Answer:

D. 1x8

Step-by-step explanation:

7/8 rounded is 1. And 8 and 1/10 rounder is 8, so therefore your answer is 1x8.

hope this helps! :)

7 0
3 years ago
A truck can be rented from Company A for ​$120 a day plus ​$0.50 per mile. Company B charges ​$50 a day plus ​$0.70 per mile to
Oksanka [162]
120+.5x=50+.7x
Subtract 50 from both sides and then subtract .5x from both sides to get 70=.2x. Then divide both sides by .2 to get x=350.
4 0
3 years ago
A recipe for waffles calls for 2 cups of flour and 3 teaspoons of baking powder.
katen-ka-za [31]

Answer:

8 teaspoons

Step-by-step explanation:

each cup of flour = 1 1/2 teapoons of bp

4 x 1 1/2 = 8

7 0
2 years ago
Other questions:
  • How do you find the mean of a stem and leaf plot
    6·1 answer
  • Which is higher? 16 tons or 32,000 pounds?
    5·2 answers
  • What value does the 3 represent in the number 16.344 ?
    6·1 answer
  • Plz help me! I don't understand how to do this.​
    10·2 answers
  • Sue wants to put rectangular garden on her property using 90 meters of fencing. There is a ns through her property, so she decid
    11·1 answer
  • A 3-pack of ice cream bars costs $1.59. What is the unit price?
    12·1 answer
  • Select the letter for the correct answer<br> ,
    11·2 answers
  • Please help!! Geometry question<br> (see attachment)
    15·1 answer
  • 5(<br> 5X<br> –<br> 10)<br> =<br> 15 solve it ​
    8·1 answer
  • If one acute angle of a right triangle measures 17°, what is the measure of the other acute angle?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!