1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mekhanik [1.2K]
3 years ago
14

Four bottles of powerade cost $3.88. Find the unit price of each bottle

Mathematics
2 answers:
Naddik [55]3 years ago
8 0
Since 4 = $3.88
Then 1 = 3.88/4
            = $ 0.97
timofeeve [1]3 years ago
7 0
The answer will be 0.97
i think
You might be interested in
Which word describes the slope of the line?
Aneli [31]
B) negative. Is the answer
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Express 3 to the powermof -2 as rational number
faltersainse [42]

Answer:

(2/3)³

2³/3³

2³ × 3^(-3)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Help me pleaseeee<br> it’s algebra 2
aivan3 [116]
The answer is yes. I already answered this lol
4 0
2 years ago
Needs help answering
konstantin123 [22]

Answer:

26

Step-by-step explanation:

the answer is 26

6 0
2 years ago
B. Construct Arguments Tom says his friends ate the same amount of vegetable pizza as pepperoni pizza. How could that be true?​
Alex_Xolod [135]

Answer:

ummmm sorry idgi

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Mr. W is having a yard sale, where he is selling iPad chargers and wireless keyboards. At the
    7·1 answer
  • Equations.
    9·2 answers
  • Suppose you take $25,000 and deposit some of it into a savings account that pays 2.2% interest. You then take the rest of the mo
    6·1 answer
  • There are 100 fifth graders at Oak Ridge Elementary. Thirty-five of these students play soccer. Show what part of the fifth grad
    15·2 answers
  • Consider points a, b, and c in the graph. Which point is the global maximum? Question 6 options: A) b B) c C) None of these D)
    14·1 answer
  • If something is plentiful, possession of it will not increase your power. A resource need to be perceived as _____ to create dep
    8·1 answer
  • Please help!! Thank u!!<br>​
    5·1 answer
  • I know I don't know how to simplify or anything its ratios :(
    8·1 answer
  • The circumscribing circle O and the inscribed circle of triangle ABC have the same center. Which of the following constructions
    8·2 answers
  • Mrs. Nevin is making a costume for a school play. She needs a piece of fabric that is greater than 1/2 of a yard but less than 5
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!