1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Burka [1]
3 years ago
15

Please help!:

Mathematics
1 answer:
Gnesinka [82]3 years ago
6 0
The answer to this is A. 650. You find the surface area of the two cubes, then the rectangular prism, then you add them together.<span />
You might be interested in
Convert.<br> {} {}<br> minutes ==equals 888 hours 373737 minutes
soldi70 [24.7K]

9514 1404 393

Answer:

  517 minutes

Step-by-step explanation:

There are 60 minutes in an hour, so 8×60 = 480 minutes in 8 hours.

In 8 hours 37 minutes, there are ...

  480 min + 37 min = 517 minutes

5 0
3 years ago
Miguel Rodriguez borrowed $500 from his brother Julio to pay for books and tuition. He agreed to pay back in 6 months with simpl
dolphi86 [110]

he will pay $31 in interest after 6 months so after 6 months he will pay $531

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The dot plot below represents a set of
mel-nik [20]
1, 3, 3, 4, 5, 6, each x is one of each number below
3 0
3 years ago
I NEED LOTS OF HELP IF U ANSWER THIS CORRECTLY I WILL GIVE YOU BRAINLYIST PLEASE PLEASE PLEASE ANSWER THIS
muminat
Which question???????????
4 0
3 years ago
PLEASE HELP ME THIS IS SO IMPORTANT
Leni [432]

Answer:I believe it is (C) I’m not 100% sure but I think so

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • a balloon is inflated such as its radius is 7.00 cm. What is the volume of air inside the balloon in mL
    12·1 answer
  • Color-blindness is any abnormality of the color vision system that causes a person to see colors differently than most people or
    10·1 answer
  • What's the value of y
    5·1 answer
  • Find the product.<br> (x + 9)(4x2 + 5x + 6)
    6·2 answers
  • Estimate 396*37 then find the product
    15·2 answers
  • What’s the answer????
    13·2 answers
  • How do I get the ans??
    12·2 answers
  • for a person who understands natural logs (ln) vs logs. Why do we use (ln) to inverse an equation when there is no e in the orig
    11·1 answer
  • Please helps, no links or i will report
    8·1 answer
  • If 4 pounds of grapes cost $9.96, what is the unit price?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!