$16.76 divided by 4 = $4.19 each gallon
So $4.19 x 7 gallons = $29.33
4,153+2,988
-12 +12
4,141+3,000
3,000+4,000=7,000
7,000+141=7,141
Answer:
right angle
Step-by-step explanation:
sorry if its wrong
A) JL and JK
Because you must always start from top to bottom and left to right.
Answer:
5 tables
Step-by-step explanation:
3 = 24
1 = 24 ÷ 3 = 8
40 chairs = 40 ÷ 8 = 5
Hope this helps!