Answer:
Terms: x3, 4x2, 9. Coefficients: 1, 4. Constants: 9.
Step-by-step explanation:
Answer:
C+B
Step-by-step explanation:
you add A + B = C
Answer:
Unit rate is $7 per pound.
6 pounds will cost $42
You can buy 10 pounds for $70
Step-by-step explanation:
28/4 = $7 --> Unit rate is $7 per pound.
7 × 6 = $42 --> 6 pounds will cost $42
70/7= 10 --> You can buy 10 pounds for $70
Answer:
3/8
Step-by-step explanation:
3/4 divided by 2> 3/4 divided by 2/1>3*1=3 4*2=8 so therefore your answer is 3/8
Answer:
50 dollars
Step-by-step explanation: