Answer:
Sendiks.
Step-by-step explanation:
Sendiks- 6 ÷ 3.80= $1.58 per can
Sam's Club- 12÷6.90= $1.74 per can
2.75
Oh no! Something went wrong while adding your answer
It's too short.<span> Write at least 20 characters to explain it well.</span>
10x^2-4x is your answer! :)
Answer:
Option D
Step-by-step explanation:
The graph of g(x) = ⌈x + 3⌉ is the graph of the parent function h(x) = ⌈x⌉ that has been shifted to the left 3 units.
The correct choice is D