Answer:
stuff4pets has better price by 2 cents
Step-by-step explanation:
unit rate for chowchow is 16.95/20 = $.85 per pound
unit rate for stuff4pets is 24.95/30 = $.83 per pound
There are 14 days in two weeks.
5.5 x 2 = 77 lbs.
77 lbs = 1,232 oz.
The baker will use 1,232 oz of flour in two weeks.
Hey I’m in class but it is fine to help a friend so that answer is 1350
Answer:
The line between the points C and E is parallel to the line between the points F and B
The line between the points A and E is parallel to the line between the points B and D
The line between the points A and C is parallel to the line between the points F and D
<span>The answer is 90,000</span>