Answer:
24
Step-by-step explanation:
3 minutes and 30 seconds = 3.5 minutes
84/3.5 = 24copies/minute
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer:
0.8
Step-by-step explanation:
7 1/5 - 6 2/5 = 0.8
Answer:
3 players
Step-by-step explanation:
15 times 20% = 3.
You can check yourself if you'd like.
HOPE THIS HELPS :)
Suppose that the farmer had bought the rice at x dollars per bag and had sold them at a 25% markup. How much did the bags cost him before he added the markup? 1.25x =$75 results in $75/1.25, or $60 per bag.
If he sold 25 bags, his profit would be 1.25($60/bag)(25 bags) = $1875.
I very seriously doubt that the rice was $7500 per bag. Perhaps you meant $75/bag...?