1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nevsk [136]
2 years ago
5

Number of Crackers in Each Bag, with Outlier Number of Crackers in Each Bag, without Outlier Which statement comparing the box p

lots is true? Both the median and the range changed. Both the range and the lower quartile changed. Both the median and the interquartile range changed. Both the interquartile range and the lower quartile changed.
Mathematics
2 answers:
Natali5045456 [20]2 years ago
4 0
<span>Both the median and the range changed.</span>
kicyunya [14]2 years ago
4 0
<span>Both the median and the range changed. its A i got a 100 on my test</span>
You might be interested in
The floor of Aisha’s rectangular bedroom has an area of 144. Which are possible dimensions of her bedroom? Check all that apply.
jeka57 [31]
14.4 by 10, 8x18, 9x16 and 12x12
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Tell how you can use tools to solve a math <br> problem
castortr0y [4]
By measuring and knowing the wait of the ounces and height
5 0
3 years ago
I need help please!!!!!!
artcher [175]
I think its A please dont get mad if its wrong
8 0
3 years ago
Kellie bought 8 towels and spent $39.60.Each towel costs the same amount.
kvasek [131]

Answer: $54.45

Step-by-step explanation:

      First, we will find the price of one towel.

-> We will divide the cost by the towels bought.

$39.60 / 8 = $4.95

     Now, we can find the price of 11 towels.

-> We will multiply the cost of one towel by 11 to find the total cost.

$4.95 * 11 = $54.45

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which ratio represents 18:27 in simplest form?
inn [45]
D. 2:3..
Ratios are basically fractions. Find a number that both numbers in the ration can divide into. In this case, it's 3. 18/3 is 6 and 27/3 is 9. but you're still not done, because 6/3 is 2 and 9/3 is 3
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A 5 gallon can of motor oil costs $28.00. What is the cost of 1 quart of the oil?
    10·2 answers
  • Leila runs 7 miles in 60 minutes. at the same rate, how many miles would she run in 24 minutes?
    6·1 answer
  • Express (13/15 - 7/10) as a percentage​
    6·1 answer
  • An Animal shelter houses only cats and dogs and there are 25% more of cats than dogs if there are 40 cats how many dogs are ther
    15·1 answer
  • tyler made 12 out of 30 free-throw shots on the basketball court. if he attempts 75 free- throws, how many could he expect to ma
    9·1 answer
  • Which of the following Is a binomial?<br>A. 7x+21, B. 3/x, C. 8x^2+6x+5, D. 19x^4<br>​
    9·1 answer
  • Rearrange y= -3/4x + 2 in standard form with a positive lead to coefficient
    15·1 answer
  • SOLVE THIS TO PROVE YOUR GOOD AT MATHS! (click the image attached)
    9·1 answer
  • Solve for x using the quadratic formula. x^2+9x+20=0
    12·2 answers
  • Please help me on my homework
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!