By measuring and knowing the wait of the ounces and height
I think its A please dont get mad if its wrong
Answer: $54.45
Step-by-step explanation:
First, we will find the price of one towel.
-> We will divide the cost by the towels bought.
$39.60 / 8 = $4.95
Now, we can find the price of 11 towels.
-> We will multiply the cost of one towel by 11 to find the total cost.
$4.95 * 11 = $54.45
D. 2:3..
Ratios are basically fractions. Find a number that both numbers in the ration can divide into. In this case, it's 3. 18/3 is 6 and 27/3 is 9. but you're still not done, because 6/3 is 2 and 9/3 is 3