1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AURORKA [14]
3 years ago
10

Almeida collects data on the ages of the students in her aerobics class and creates a dot plot to represent the ages.

Mathematics
2 answers:
vazorg [7]3 years ago
6 0
I believe your question is incomplete.
ella [17]3 years ago
3 0

Answer:

21,21,22,23,25,25,25,27

Step-by-step explanation:

2nd option in the drop-down box

You might be interested in
PLZ HELP ILL MARK U BRAINLIEST
Dafna11 [192]
30 b/c 60 x 1/2= 30

Answer= 30
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A(3-x)=-2x+B if x=2 How do I find A and B what are the answers
irina1246 [14]

Answer:

A=5,B=9\\\\or\ A=-9,B=-5

Step-by-step explanation:

A(3-x)=-2x+B\\\\Given\ x=2\\\\Substitute\ the\ value\ of\ x\\\\A(3-2)=-2\times 2+B\\\\A=-4+B\\\\A=B-4\\\\So\ the\ value\ of\ A\ is\ 4\ less\ than\ the\ value\ of\ B.\\\\When\ B=9\Rightarrow A=9-4=5\\\\When\ B=-5\Rightarrow B=-5-4=-9\\\\Hence\ A=5,B=9\\\\or\ A=-9,B=-5

4 0
3 years ago
And 18 ounce box of raisins cause $2.88 a 24 ounce box of raisins cost $3.60 which one is the better deal
nadya68 [22]

Answer:

the 24-ounce box

Step-by-step explanation:

18/2.88 = 6.25$

24/3.6 = 6.67$

8 0
2 years ago
Brandon earns a rebate each month on his meals and movie tickets. He earns $0.50 for each movie ticket and $2 for each meal. Las
Alex787 [66]
A. 25 = (.5 * 22) + (2 * x)

B. 25 = (.5 * 22) + (2 * x)
25 = 11 + 2x
14 = 2x
7 = x

C. 7
7 0
3 years ago
The function in the table below shows the relationship between the total number of houses built in an area and the number of mon
professor190 [17]

Answer:

I just did it this is the right answer.

It is nonlinear because the increase in the “Total Houses Built” compared to the increase in the “Months Passed” does not show a constant rate of change.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the absolute value of 2 1/2
    10·1 answer
  • Help with 16 show work please
    10·1 answer
  • Write the explicit formula for the arithmetic sequence.
    11·1 answer
  • 2gallon container of window cleaner costs $15.04. What is the price per cup?
    15·1 answer
  • How do you simplify (7 + 6w)6 what are the steps
    8·1 answer
  • Which model represents a fraction greater than Three-fifths? A circle divided into 5 equal parts. One part is shaded. A circle d
    5·2 answers
  • Using mixed numbers, write a problem in which an estimate is enough to solve the problem.​
    5·1 answer
  • Which of the following are needed to make an expression
    11·2 answers
  • Round 5.99619 to the nearest thousandths
    12·1 answer
  • Yani buys 4 dozen flyers for $7.25. What is the cost for 12 dozen
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!