1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tigry1 [53]
3 years ago
11

The rest of the numbers are cut offf 225 250 270

Mathematics
1 answer:
zysi [14]3 years ago
8 0

there are 8 sides so the angles are 360/8 = 45

the answer is 45 degrees

You might be interested in
Examine the statements below. Select each situation that would require the application of surface area.
Naddik [55]
As znnznzkzzozknss small
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Is your height the best unit of measure
Zigmanuir [339]

Answer: No. It may change, and other people who need an exact length will not know what that is, so the number of "yourheights" is useless.

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
11kx+13kx=6 for x please and thank u
bogdanovich [222]
24kx = 6
kx=6/24
kx=1/4
x=1/4/k
x = 1/4k

Answer: D) or the fourth option.
8 0
3 years ago
Mr. Williams buys 12 gallons of ivory paint to paint the exteriors of his home. How much does one gallon of paint cost, if he bi
marysya [2.9K]

Answer:

$25.40

Step-by-step explanation:

Find the unit price. So what you do is just divide 304.80 by 12 to get the price of one which comes out to be $25.40

8 0
2 years ago
PLZ HURRY IT'S URGENT!!!
mr Goodwill [35]

Answer:

25 two point shots

25 three point shots

2x+3y<100 is that the one missing the sign?

Step-by-step explanation:

25*2=50

25*3= 75

50+75= 125

2x+3y has to be over 100 points

so 2x+3y<100

8 0
2 years ago
Other questions:
  • D=150 ft r=20 ft per min. t=?
    12·1 answer
  • How do you add 5x/2x-16 + 2/x^2-64
    7·2 answers
  • What is 1.5 rounded to the nearest one?
    14·2 answers
  • A silversmith combined pure silver that cost $30.48 per ounce with 52 oz of a silver alloy that cost $21.35 per ounce. How many
    13·1 answer
  • Can someone please answer this question please answer it quickly I need it please answer it correctly and please please show wor
    7·2 answers
  • PLEASE HELP NEED IT RN!
    10·2 answers
  • Help me solve question no.1<br>No spammers <br>Only correct answerer​
    13·1 answer
  • you buy a pair of rollerblades on sale for $64.99. This is $4.98 less than the original price. If g represents the original pric
    10·1 answer
  • Which inequality best represents the domain of the part shown?
    11·1 answer
  • Polygon ABCDE is reflected to produce polygon. A B C D E. what is the equation for the line of reflection
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!