Answer: No. It may change, and other people who need an exact length will not know what that is, so the number of "yourheights" is useless.
Step-by-step explanation:
24kx = 6
kx=6/24
kx=1/4
x=1/4/k
x = 1/4k
Answer: D) or the fourth option.
Answer:
$25.40
Step-by-step explanation:
Find the unit price. So what you do is just divide 304.80 by 12 to get the price of one which comes out to be $25.40
Answer:
25 two point shots
25 three point shots
2x+3y<100 is that the one missing the sign?
Step-by-step explanation:
25*2=50
25*3= 75
50+75= 125
2x+3y has to be over 100 points
so 2x+3y<100