1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Arada [10]
3 years ago
11

What's the answer ???????

Mathematics
2 answers:
Nookie1986 [14]3 years ago
8 0
Its both A and B Because ... well u know Cuz I already answered this question but I hoped this helped u...?
Nonamiya [84]3 years ago
5 0
I believe it's both a and b 
You might be interested in
HELP!! <br> Simplify 12+3(8+x)
cestrela7 [59]

Answer:

24

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The Thrill amusement park charges an entry fee of $40 and an additional $5 per ride, x. The Splash water park charges an entry f
seropon [69]
Answer: The two equations are:
y = 5x + 40
y = 3x + 60

In each problem, you are given the cost per ride. That is the slope, it goes in front of the x. 

Then, you are also given the entry fee. That is the y-intercept, it goes at the end of the equation.

Now, the equations are in slope intercept form. Y = MX + B

Graphing the equations will give an answer of (10, 90)
This means for both plans 10 rides will cost $90.
8 0
3 years ago
Which set of ordered pairs represents a function? \{(5, -2), (0, 3), (-4, 6), (0, 5)\}{(5,−2),(0,3),(−4,6),(0,5)} \{(5, 7), (5,
Arturiano [62]

Answer:

(-5, -9), (8, -4), (-4, -3), (4, -4)

a function does not have a repeating domain or x. hope this helps.

7 0
3 years ago
Three times the sum of a number and twelve I do not know how to write that
Misha Larkins [42]
If you mean plus twelve then it would be "3x+12".
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
I can buy 7 cookies for $7.28. How much does one cookie cost? Setup the proportion that you need to solve, show answer below.​
mina [271]

Answer:

1 cookie costs $1.04

Step-by-step explanation:

7/7.28 = 1.04

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the product of 2x + y and 5x – y + 3?
    12·2 answers
  • Please help ASAP. 15 points.
    7·1 answer
  • Calculate the length of the circumference of a circle with radius of 2.8cm
    15·2 answers
  • Help pls answer this question thx
    9·1 answer
  • (-30–22) • 6 what is the answer to that
    11·2 answers
  • 8 + 5[(5 + 3)2 - (32 + 2)]
    15·2 answers
  • Jason wats 1/4 of the whole pizza. How many slices does he eat?
    7·1 answer
  • Sometimes I am a sphere, sometimes i am a banana, and sometimes i am not there at all. What am I
    14·2 answers
  • GOAT is a parallelogram. Find the length of TA
    10·1 answer
  • Samantha is constructing a door frame with base 30 inches, height 84 inches, and diagonal 91 inches. A sketch of the door frame
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!