Answer:
HUNDREDS
Step-by-step explanation:
Answer:
-(6ap³)
Step-by-step explanation:
We have to find the quotients of

We take the common 2a² p from the numerator
= 
= -(6ap³)
Therefore, the quotient after division will be -(6ap³)
Answer:
$1.80 per pound
Step-by-step explanation:
divide the cost by the number of pounds of strawberries to get your answer
Answer:
480 students want more field trips.
60 students is 10%.
Step-by-step explanation:
There are 600 students, and 80% want more field trips.
80% of 600 is 0.8*600 = 8*60 = 480 students.
480 students want more field trips.